Gdzie sprawdzą się wyświetlacze przemysłowe? Odpowiedź może Cię zaskoczyć!

wyświetlacz przemysłowy

Najwyższej jakości wyświetlacz przemysłowy to świetny sposób, by szybko zwiększyć wydajność w firmie. Tego typu technologia dobrze radzi też sobie w reklamie, a także w wybranych urzędach, gdzie na ekranach wyświetlane są różne, ważne dla mieszkańców, informacje. Czym kierować się przy wyborze właściwego urządzenia? Odpowiadamy! 

Nowoczesne wyświetlacze cyfrowe – co je charakteryzuje?

Sercem tych produktów są wyświetlacze ciekłokrystaliczne LCD. To znana od dawna technologia, z której korzystamy każdego dnia. Wystarczy tylko wspomnieć, że jeszcze kilka lat temu, patrząc na ekran smartfona lub telewizora, korzystaliśmy właśnie z technologii LCD, którą dopiero później wyparł AMOLED i OLED. 

Z oczywistych względów, profesjonalny cyfrowy wyświetlacz przemysłowy znacząco różni się od ekranu smartfona. Ogólna zasada działania jest jednak taka sama: światło jest przepuszczane (lub blokowane) przez kryształy, dzięki czemu widoczna treść jest prezentowana w różnej intensywności czy barwach. 

Aby dokładnie zapoznać się z zasadami działania tej technologii i jej zastosowaniami, warto sięgnąć do zweryfikowanych źródeł zewnętrznych. Ciekawe informacje o sprawdzonych wyświetlaczach przemysłowych znajdziesz tutaj: https://gs-software.pl/pl,offer-components-ldx

Komu przyda się wyświetlacz przemysłowy?

Potencjalnych zastosowań nie brakuje. Te kluczowe, gdzie takie urządzenie to nie opcja, a wręcz obowiązek, to z pewnością:

  • automatyka przemysłowa – sprawdzą się przy wyświetlaniu dłuższych tekstów lub znaków graficznych pomocnych np. dla pracowników zatrudnionych przy taśmie produkcyjnej,
  • pomiar i ważenie – z powodzeniem można zintegrować je z wagą samochodową, by cały proces szacowania tonażu przebiegał o wiele szybciej i nie wymagał od kierowcy zbyt dużo czasu,
  • kontrola dostępu – ekran w prosty sposób może informować, czy pracownik z identyfikatorem korzystającym z technologii NFC może znajdować się w wybranej strefie firmy. To przydatne rozwiązanie także z perspektywy RODO i ochrony danych wrażliwych,
  • promocja outdoorowa – takie ekrany to świetna, ściągająca uwagę odbiorców opcja, dzięki której będzie można szybko poinformować osoby, które np. przechodzą nieopodal Twojej firmy o trwających promocjach,
  • funkcje informacyjne – ekrany LED można z powodzeniem zintegrować np. z systemami zarządzającymi kolejką w urzędzie gminy lub w przychodni zdrowia. Pacjent z wybranym identyfikatorem będzie mógł szybko dostrzec, za ile minut zostanie przyjęty oraz do którego pokoju ma się udać.

Chcesz kupić ekran przemysłowy? Stawiaj na sprawdzonych producentów!

Ważna jest nie tylko cena, ale i jakość takiego urządzenia. Przed zakupem koniecznie upewnij się, czy ekran sprawdzi się na zewnątrz i poradzi sobie z trudnymi warunkami pogodowymi. Kluczowa może być tutaj norma IP.  

Zweryfikuj też, czy wyświetlacz jest łatwy do utrzymania w czystości oraz sprawdź, w jaki sposób może on łączyć się np. z Twoim komputerem lub dedykowaną wagą towarową.

Profesjonaliści, jak GS Software, wykonują urządzenia, które są wykonane z:

  • aluminium anodowanego,
  • aluminium surowego,
  • poliwęglanów.

Pamiętaj, że im szerszy zakres temperaturowy pracy, tym lepiej. Dobrze byłoby, gdyby wyświetlacz działał od -20 do +60 stopni Celsjusza.